Alüminyum Fayans Profilleri

Mox alüminyum fayans profili modelleri birbirinden farklı tasarımları ve yapıları ile seramik yüzeye sahip tüm alanlarınıza ayrıcalık katıyor. Alüminyum Fayans profili; seramik yüzeylerin iç köşe uygulamalarında, seramik yüzeylerin dış köşe uygulamalarında ve zemin duvar birleşiminde iç köşe süpürgelik vazifesinde kullanılmaktadır.

Alüminyum fayans iç köşe çıtası, seramik yüzey haricinde genellikle mutfakta duvar ve tezgah arasında koruyucu olarak da kullanılır. Bunun sayesinde uygulandığı yüzeyin kenarlarına sıvı geçişini önleyerek çatlama ve kabarma gibi deformasyonların da önüne geçilmiş olur. Aynı zamanda uygulandığı dekorasyona bütünleyici bir hava katar.

Ayrıca fayans basamak profili genel olarak granit ve seramik kullanılarak oluşturulan merdiven basamaklarında, seramik yüzeylerin hatalarını kapatarak oluşan çirkin görüntünün önüne geçmek ve darbe emici özelliği ile de oluşabilecek hasarları önlemek için de kullanılmaktadır.

Alüminyum Fayans Bitiş Profili

Seramik yüzeylerin bitiminde oluşabilecek kenar ve kesim hatalarını kapattığı gibi alüminyumun göz alıcı etkisi ile de dekorasyonun tamamlanmasına katkı sağlar.

Alüminyum fayans bitiş profili; yatay olarak granit veya seramik süpürgeliklerin üstlerinde, seramik yüzeylerin bitim noktalarında, zemindeki seramik-park veya seramik-halı geçişlerinde ve zeminde seramik arası derz yerine dekoratif şerit olarak kullanılmaktadır.

Seramik yüzeylerin iç köşe birleşimlerinde çoğunlukla duş teknesinin veya banyo küvetinin duvar birleşimlerinde su geçirmesini önleyici olarak kullanılan Luna Fix Alüminyum seramik iç köşe profili, aynı zamanda birleşim alanındaki kötü görüntüyü estetik bir görünüme kavuşturmak amacıyla da kullanılır.

Seramik veya granit yüzeylerin bitiş noktalarında, dekoratif ve koruyucu amaçlı kullanılan Mono Fix Alüminyum Seramik bitiş profili, seramik yüzeylerin bitiminde oluşabilecek hataları kapattığı gibi alüminyumun göz alıcı etkisiyle de dekorasyonun tamamlanmasını sağlar.

Seramik yüzeylerin 90 derecelik duvar dış köşe dönüşlerinde kullanılan Round Fix Alüminyum Seramik dış köşe profili, köşelere gelmesi muhtemel olan darbelerde seramiğin zarar görmesini ve aşınmasını engeller.

Seramik yüzeylerin dış köşelerinde seramik uygulama hatalarını kamufle ederek köşelere 90 derecelik dekoratif bir görünüm kazandıran Square Fix Alüminyum fayans dış köşe profili, gerek dış gerek iç köşe birleşimlerinde uygulamayı daha kolay yapmanıza fırsat tanırken aynı zamanda profil birleşimini sağlayarak da eşsiz bir bütünlük sağlar.

Hem farklı yapısı hem de tasarımı ile seramik yüzeye sahip tüm alanlarınıza ayrıcalık katmak için üretilen Twin Fix Alüminyum Fayans profili, iç köşelerde dikey olarak derz görüntüsünün yerini alarak alüminyum şıklığını yansıtmak, dış köşe uygulamalarında da daha fazla ön planda olan 3 köşeli görüntüsü ile estetik açıdan farklı bir görüntü katmak için tercih edilir.

Paslanmaz oval dış köşe koruma profili, oval yapısıyla seramik yüzeylerin dış köşelerini muhtemel zararlara karşı korumak ve farklı renk seçenekleriyle uygulandığı ortamda güzel bir görüntü oluşturmak amacıyla paslanmaz çelikten üretilmiştir.

Paslanmaz iç köşe profili, seramik yüzeyli duvarların iç köşelerinde oluşması muhtemel su geçişini önler ve iç köşelerde oluşabilecek kötü görüntüyü kapatarak ortamın dekoratif görüntüsüne katkıda bulunur.

Paslanmaz kare dış köşe profili, hem seramik yüzeylerin dış köşelerini korumak hem de kullanıcılar için daha güvenli bir kullanım sağlamak amacıyla dekoratif bir şekilde paslanmaz çelikten üretilmiştir.

Paslanmaz seramik bitiş profili, hem duvardaki seramik yüzeylerin dış köşelerini hem de zemindeki yüzeylerin bitiş noktalarını korumak ve aynı zamanda yüzeylerde oluşabilecek çirkin görüntü kapatmak amacıyla paslanmaz çelikten üretilmiştir.

Paslanmaz iç köşe profili, seramik yüzeyli duvarların iç köşelerinde kullanılarak, hem duvar arasından su geçişini önlemeye yardımcı olur hem de oluşabilecek kötü görüntüleri kapatır ve ortamın dekoruna farklı renk seçenekleriyle katkıda bulunur.

Paslanmaz bordür, özellikle duvar seramik yüzeylerin arasında kullanılır ve farklı renk ve desen seçenekleriyle kullanıldığı alana artı bir değer katar. Paslanmaz bordür dekorasyonunuzu desteklemek amacıyla paslanmaz çelikten üretilmiştir.