Alüminyum Zemin Profilleri

Hem farklı materyallere ve döşemelere uyum sağlayan hem de farklı renklere sahip olan zemin profilleri, özellikle modern mutfak ve banyo tasarımlarının dekorasyonlarında tamamlayıcı bir unsur olarak tercih edilir.

Birbirinden farklı zeminler arası geçişlerde kullanılan zemin geçiş profilleri, zemin kaplamaları arasında oluşan hasarlı kısımların gizlenmesini sağlar ve boşlukları kapatır.

Mox zemin profili modelleri; değişik yüzey ve renk seçenekleriyle geniş alanlarda hem dayanıklı yapısı ile oluşabilecek açıkları kapar hem de şık bir görünüm sağlar. 

Mutfak ve banyo gibi hem estetik hem de işlevsel anlamında beklentilerin yüksek olduğu özel alanlara fonksiyonel kullanım ayrıcalıkları ve özellikleriyle birlikte estetik bir görünüm kazandıran dekoratif profillerde zemin profili olarak çoğunlukla seramik profili tercih edilirken; ev, iş veya alışveriş merkezi gibi genel kullanıma açık olan alanlarda kullanılan basamak yapılarında ise zemin profili olarak merdiven profili uygulanmaktadır.

Zengin alternatifli yüzey ve renk seçenekleri ile Mox zemin profilleri, gerek dış gerek iç mekanlarınıza estetik bir görünüm katarak dekorasyonunuzu tamamlamaktadır.

Tüm zemin geçiş profillerinin yaptığı işi tek başına yapabilen ve sadece Mox ürünü olarak üretilen All In One Alüminyum Kot farkı profili, gerek aynı gerek farklı tüm zemin döşemelerinin geçişlerde oluşturduğu sorunları gidermektedir.

Genellikle parkeden parkeye ve parkeden seramiğe zemin geçişlerinde kullanılarak geçişler arası farklılığı şık bir tasarımla göze hoş gösteren Curvo Alüminyum balıksırtı profili; ahşap, parlak ve mat gibi seçenekleriyle tüm ortamlara ve tüm meteryallere rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Alışveriş merkezi, otel ve iş merkezi gibi kamuya açık büyük alanlarda kurulan yapılarda bloklar halinde oluşturulan zemin yapısında belirli aralıklar meydana gelen boşlukların arasını dolduran Flexi Seramik dilatasyon profili, farklı renk ve yüzey seçenekleriyle geniş alanlarda hem şık bir görünüm sağlar hem de dayanıklı yapısı ile oluşabilecek açıkları kapar.

Mutfak ve banyo zeminlerinde zemin döşemeleri arasındaki geçişlerde oluşan boşlukları kapayarak şık ve estetik bir görünüm sağlayan Transt Alüminyum geçiş profili, özellikle modern banyo ve mutfak tasarımlarının dekorasyonlarında tamamlayıcı bir unsur olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Paslanmaz zemin geçiş profili / zemin bordürü, zemindeki farklı yüzeylerin geçiş ve ayrım noktalarında kullanılarak, zemindeki boşlukların kapatılmasına ve dekoratif bir görüntü sağlanmasına katkıda bulunur. Geniş yüzeylere ihtiyaç duyulan alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Paslanmaz kot farkı profili, kot farkı bulunan zemin yüzeylerde kullanılarak, zemindeki yükseklik farklılıkları giderilmeye çalışılır. Aynı zamanda farklı renk seçenekleriyle uygulandığı alanın dekorasyonuna katkıda bulunur.

Paslanmaz T geçiş profili, iki farklı duvar veya zemin yüzeylerinin yan yana kullanılmasına olanak veren ve yüzeylerde oluşması muhtemel boşlukları ve hataları kapatan bir profildir. Farklı renk seçenekleriyle yüzeylere uyum sağlayarak dekorasyonunuzu destekler.

Paslanmaz zemin dilatasyon profili, zemin yüzeylerinde oluşması muhtemel genişleme ve daralma durumlarında, zemine esneklik kazandırır ve zeminin dayanıklılığını arttırır. Paslanmaz zemin dilatasyon profili özellikle geniş yüzeylere ihtiyaç duyulan alanlarda sıkça tercih edilmektedir.